Judicial/Attorney Misconduct*
in New York


*Following are some of the attorneys or judges who have been reported to have been disciplined by the State of New York for unethical conduct, who reside in New York but have been disciplined in another jurisdiction, sued for malpractice, incarcerated, arrested, have been indicted for criminal behavior, or have been charged with unethical and/or criminal conduct, are unable to practice law for one reason or another, or have engaged in conduct which tends to defeat the administration of justice or to bring the courts and the legal business into disrepute, etc.
ABRAMS, ELLIOTT
ADELBERG, ROBERT
ADELMAN, JACK W.
ADELMAN, MARK I.
ADELMAN, ROBERT C.
ADLER, HAROLD
AGULNICK, BARRY WARREN
AJELLO, PETER S.
ALLEN, JEFFREY N.
ALLEN JR, GEORGE F.
ALBANESE, JOSEPH P.
AMSTERDAM, VALERIE S.
ANDERSON, DAVID R.
ANDREW, LARA
ANGELO, LEONARD JOSEPH
APPELL, DAVID AARON
ARJUNE, DERRICK G.
ARMS, KAREN
ASSINI, CHARLES J. (East Greenbush Town Court Justice)
AUSTIN, EUGENE
AYRES-FOUNTAIN, CAROLINE PATRICIA
BABINSKI, DAVID PAUL
BAGLEY, MARGARET RUTH
BANAGAN, JAMES E.
BANKER, JOHN ALEXANDER
BANKS, JERALD M.
BANNAGAN, JAMES E.
BARBER, PATRICK E.
BARGMAN, DAVID WILLIAM
BARKER, EDWARD TEFFT
BARON, MARK A.
BARRINGER, VINCENT C. (Town Justice)
BARRON, VICTOR I. (Judge)
BARTA, PETER
BARTMAN, JERROLD WILLIAM
BAUER, HENRY (Judge)
BAUM, HARVEY B.
BCAPOCCIA, ANDREW F.
BEANE, LEONA
BECHET, MITCHIL O.
BENJAMIN, LOUIS H.
BENNETT, KENNETH L.
BERSHAD, DAVID
BERENHOLTZ, GARY
BERGLAS, CHAIM HOWARD
BERGRIN, PAUL
BERGSTEIN, JERUCHOM
BERNSTEIN, HARTLEY TODD
BERNSTEIN, ROBERT B.
BERTEL, AARON JAY
BERTOLI, RICHARD
BETANCOURT, JOSE M.
BILLET, PHILLIP L.
BIRMAN, VOLF (aka WOLF BERMAN)
BISHOP, MONROE B. (Judge)
BLACKBURNE, LAURA D. (Judge)
BLECHMAN, MICHAEL D.
BLEECKER, LLOYD MITCHELL
BLUESTONE, ANDREW LAVOOTT
BLUTRICH, MICHAEL D.
BOLAN, THOMAS
BOTER, RICHARD
BOXER, JEFFREY V.
BOXLEY, J. MICHAEL
BRASHICH, DEYAN R.
BRENNER, WILLIAM A.
BESSLER, MICHAEL BRIEANT JR, CHARLES L. (Federal Judge) BRIODY, THOMAS ALLEN BROWN, BRUCE ANDREW BROOKS, TREVOR LESLIE BROWN, JAMES EDWARD BROWN, RICHARD BROWN, STEPHEN H. (Judge) BURSTEIN, JUDD BUCKLEY, THOMAS R. (Justice) BURKE, BRIAN WILLIAM BUSHLOW, THEODORE BUTIN, CHARLES SELIG BYKOFSKY, SETH DARRYL BYLER, PHILIP ARWOOD BYRD, RALPH T. CALLI, ROBERT R. CANALE, JEFFREY CANARICK, BERNARD DOV CANAVAN, (183 AD2d 186) CANEPA, JOSEPH CANINO, STEPHEN M. CANNON, PATRICK J. CANTOR, LOUIS CAPOCCIA, ANDREW F. CARBONE, RUSSELL JOHN CARDALI JR, RICHARD JAMES CARDOZO, BENJAMIN M. CARNESI, KENNETH B. CARO, CHASE CARPENTER, ROBERT EDMUND CARTER, WILLIAM A. (Judge) CARUSO, JOSEPH S. CASEY, RICHARD (Federal Judge) CASSESE, FRANK CELLINO, ROSS M. CHASKY, BARRY CHATARPAUL, JAY CHAZAN, PAUL MICHAEL CHIANESE, ARTHUR LOUIS CHILEWICH, DANIEL CHRISTIE, DALE P. (Justice) CHRISTOPHER, PATRICK CIACCI, WALTER CLARK, JUSTINE CLAYTON, DAVID WILLIAM CLEMENTE, CARMINE J. CLINTON, WILLIAM JEFFERSON CLEMENTE, CARMINE J. CLOSE, MICHAEL FRANCIS COBLE, FRIEDA B. (Earlville, Madison County) CODINA, ANGIE COFFEY, MARTIN E. COHEN, BERNARD B. COHEN, ELIEZER A. COHEN, ELIZABETH COHEN, JEFFREY ALAN COHN, JEFFREY COLLINS, JOSEPH COLLITON, JAMES COMAS, KEMAKOLAN CONWAY JR, JAMES J. COOPER, DENISE COREN, STEVEN CORNING SR, ROBERT M. (Justice) CORRADO, JOSEPH CRENNAN, JAMES P. CRISPINO, DOMENICK CROSBIE, WILLIAM (Judge) CROSS, JOHN BLAKELY CUBER, BAIRD CUNNINGHAM, DIANA G. CURRIN, SAM CUSTER, WILLIAM B. DARRAH, W. TIMOTHY DAVID, EARL S. DAVIS, INGRID N. DAVIS, ROBERT G. DEL GUERCIO, NICHOLAS P. DELANY, R. EMMET DEMBIN, NATHAN DEMETRIADES, TARA ANNE DERMAN, HERBERT B. DESANTIS, FRANK DESANTIS, RICHARD DEUTSCH & SALBERG DEUTSCH, HOWARD DEUTSCH, HOWARD D. DEUTSCH, MICHAEL JEFFREY DEVANY, EUGENE PATRICK DIAMOND, ANDREW H. DIAMOND, HOWARD S. DIAMOND, JEFFREY E. DIBLASI, JOHN (State Supreme Court Justice) DICKER, LAWRENCE DISTEFANO, RICHARD T. DIXON JR, SAMUEL E. DOLING, RICHARD E. DOLING, STUART PHILIP DONAHUE JR., PAUL F. D'ONOFRIO JR, FRANK T. DONOVAN, MICHAEL JOSEPH DOOLEY, KATHLEEN A. DORFMAN, ALVIN DOUCETTE JR, H. PAUL DOWNING, CHARLES H. DRAGER, PAUL DRANOV, ALEXANDER B. DREIER, MARC S. DROTZER, ARTHUR SANFORD DUBROW, ROBERT G. DUKE, MELVIN G. DUNCAN, E. DAVID (Judge, Albany City Court) DUSCHANECK, RICHARD A. DYE, LUTHER V. (Judge, Queens) EAGLE, SAUL LOUIS EDELMAN, IRVING ELKINS, ROBERT SCOTT ELLIS, JEROME C. (Justice) EMMANUELLI, DEAN ENGEL, TODD S. EPSTEIN, JILL R. ETKIN, DAVIS M. EVANS, F. BIRT EVERETT III, THOMAS H. FAIR, CARRIE FALICK, FREDERICK S. FALOW, LANCE H. FANTA, RONALD FARRELLY, RAYMOND P. FARRINGTON, JAMES C. FARSTAD, THOMAS W. FAUCI, ANTHONY J. FELDMAN, JEFFREY S. FELMAN, MICHAEL SCOTT FERGUSON, JEFFREY L. FERGUSON, ROBERT E. FERRANDINO, ANTHONY FERRARA, PERRY FERRO, FRANCIS E. FIER, ELIHU FINE, LAWRENCE HOWARD FLANNERY, THOMAS M. FLORES, LUIS ALBERTO FONG, CHIN W. FONG, CHIN WEI FORD, PETER G. FORMAN, NEAL FORNARI, JAMES D. FRANK, ELIZABETH A. FREEDMAN, PAUL IRA FREEMAN, EMILY A. FREEMAN, GREGORY C. FRIED, FRANK, HARRIS, SHRIVER & JACOBSON FRIEDLER, SYDNEY FRIEDMAN, GARY FRIEDMAN, LOREN ELLIOTTE FRIEDMAN, MARVIN FRIEDMAN, STANLEY M. FRIEDMAN, THEODORE HERZL FULLER, LEIGH W. (Justice) FURTZAIG, LAWRENCE M. GADYE, ROSS M. GAGO, VIRGINIA GAIMAN, ROBERT S. GALKOLVICH, ALEXANDER GANGEMI, FRANK GARIL, SCOTT E. GARSON, GERALD P. (Justice) GARSON, MICHAEL (Justice) GELBWAKS, AARON GELLENE, JOHN G. GHINGER, PAUL DAVID GIBSON, BRIAN MICHAEL GIFIS, STEVEN H. GILBERT, ERWIN R. GILBERT, HARVEY H. GILDE, ANNE O. GIOMBETTI, KIM ANN GILPATRIC, JAMES P. (Kingston City Court Judge) GLASER, STEVEN S. GLASSBERG, MARC ALAN GLAZER, JACK D. GLOVER, THOMAS R. (Justice) GOGEL, WILLIAM ALAN GOING, ROBERT N. (Judge) GOLDINGS, MORRIS M. GOLDMAN, MICHAEL LARRY GOLDMAN, RONALD GOLDROD, BARRY GONZALEZ, MARIA I. GOODMAN, MICHAEL GOULD, ROBERT D. GRAE, FREDERIC GRANT, JEFFREY D. GRANT, HARRISON CHESTER GRAVES, RICKY GRECO, ALFRED V. GREENBLATT, JOSEPH GREGORY, KARL L. (Justice, The Pittsfield Town Court) GREMS JR, RALPH A. (Justice, The Floyd Town Court) GROSKIN, LAWRENCE J. GROSS, DEBORAH GRUTMAN, CHARLES A. GUERCIO, NICHOLAS P. DEL GUERTIN, RICHARD (Judge) HABERMAN, DAVID SAMUEL HABERMAN, PAUL EVAN HAFNER JR, WALTER W. (Judge, Oswego County Court) HALL, HAROLD A. HALLENBECK, AMY LOUISE HAMPDEN, MICHAEL ERIC HANCOCK, FRANK HANNA, HANNA ZAKI HANKIN, MARK HARLOW III, JOHN A. HARNISCH, RONALD F. HARRIS, ALAN J. HARRIS, ROBERT H. HART, DUANE A.(Justice) HARTER, JOHN LOWELL HARTMAN, MIRIAM LOIS HAYDEN, CHAD R. (Justice, Aurelius Town Court) HAWN, GREGORY HEALD, TIMOTHY P. HECT, PAUL L. HEDBERG, EDWARD K. HEDBERG, EDWARD KJARULF HEELAN, RICHARD THOMAS HEGARTY, WALTER C. HEN, LUNG FONG HENLIN, CHESTER HENNING, MARY K. HERSHBERG, ALLEN J. HEST, BRUCE H. HICKEY JR, JAMES R. HIRSCHL, PETER DAVID HOBIKA JR, JOSEPH HABIB HOBIKA, LUKE JOSEPH HOFFMAN, MARK W. HOGAN, MATTHEW S. HOLDER, CAMPBELL HONOROF, ALAN L. (Judge) HOROWITZ, LAWRENCE I. (Justice) HOWELL, JOHN C. (Justice) HOVIS, JAMES B. HUERTAS-PEREZ, JOSE LUIS HURD, WILSON S. HUTTNER, RICHARD D. (Justice) JACOBI, HERBERT JAFFE, HOWARD A. JAYSON, JEFFREY M. JENSEN, WILLIAM B. JOCHNOWITZ, (189 AD2d 342) JOHNSON, LARRY JOHNSTON, ANN TROITINO JONES, DAVID A. JORGENSEN, D. SANFORD JOSEPH, ALAN P. JOSZEF, JERRY H. JUBA, PAULA CATHERINE JUST, JOSHUA KALKSTEIN, LAWRENCE KALMUS, KEITH KAMINSKY, LAWRENCE JAY KAPLAN, ALEXANDER KAPLAN, SOLOMON KARAHALIS, ALAN J. KATCHER, ROBERT JAY KAUFMAN, BRENT J. KAUFMAN, JONATHAN S. KAYE SCHOLER LLP KELLY, ERIC R. KERVICK, DAVID L. KIM, MARTHA V. KLEEFIELD, CLAUDE HENRY KLEIN, SHMUEL B. KNAPP, WHITMAN (Federal Judge) KNOTT, HEATHER L. (Justice Of The Hague Town Court) KOPS, RICHARD KOSINA, JOSEPH W. (Justice Of The Plainfield Court) KOWTNA, PAUL E. (Nassau County Court Judge) KOVACS, TAMAS KOZLOW, JEFFREY S. KRAFT, WARREN R. KRAFT, WARREN RANDOLPH KRAMER, PETER KRAMER, STEVEN M. KREITZER, DAVID MARK KRISTOFFERSON, ROY (Justice) KRIVONOS, BORIS A. KROLL, ARTHUR H. KROUNER, LEONARD W. KULKIN, PETER M. (Judge) KUPERMAN, AIDA KUHNREICH, ROBERT M. KURTZ, JOSEPH KURTZ, RICHARD JOSEPH KURTZBERG, BRADLEY KWIATKOWSKI, TRACI LEBEAU, CHARLES P. LABELLA, ANTHONY "TOOTS" LA CAVA, JOHN R. (Judge, Westchester County Court) LA CAVA, JOHN R. (Supreme Court, 9th Judicial District) LaCLAIR, DANIEL L. (Justice) LaLONDE, JOSEPH (Justice) LAMARCHE, JEFFREY DAVID LAMUTIS, DONALD F. LANDERS, RONALD T. LANGLITZ, MARK J. LARSON, BRADLEY PAUL LASHER, ALAN DAVID LATIMORE, SONYA WHITTEN LAUFER, MICHAEL M. LAW OFFICE OF VOLF BIRMAN, P.C. LAWRENCE, RICHARD S. (Judge) LAZAR, SEYMOUR LEAHY, STEPHEN G. LEBETKIN, MELVIN M. LEBRON, ROBERTO LEFF, PAUL ARDEN LEFF, STEVEN MITCHELL LEFKOWITZ, (105 AD2d 161) LEONARD, PAULA L. (Judge) LERACH, WILLIAM LESHAW, EDWARD LEVANTINO, BARNEY T. LEVENTHAL, MARC ROY LEVER, STEVEN J. LEVIN, ROGER MICHAEL LEVY, ROGER A. LEWIS, DAVID GEORGE LEWIS, ROBERT S. LIPPMAN, MICHAEL LIPPMANN, ROBERT (Manhattan Supreme Court Justice) LOPERA, JAVIER ENRIQUE LOPES, JOHN C. LORENZO, RICHARD C. LOSNER, RONALD B. LUBELL, DAVID G. LUBIN, WARREN LULKIN, MICHAEL ALLAN LYNCH, JOHN LYSAGHT, JAMES MADSEN, KAREN M. MAGQUIRE. JOHN R. MALERBA, ROBERT F. MALYSZEK, CYNTHIA S. MANN, MATTHEW J. MANN, MICHAEL MANNAN, MUJIB T. MANOWN (240 AD2d 83) MARIN, MELVIN M. MARINO, FRANK MARONEY, THOMAS W. MARSHALL, JEAN (Justice) MARTIN, HARRY DAWSON MARTIN, JOHN (Federal Judge) MARVENTANO, DAVID VINCENT MASON, REYNOLD N. (Justice) MATHISON, CARL MCCANN, THOMAS H. MCCLELLAN, GRANT MCCUE, (252 AD2d 343, 345) MCDANIEL JR, JOE MCGINN, THOMAS J. MCGINNIS, JAMES A. McKENNA, KEITH A. MCKEON, DOUGLAS E.(Judge, Bronx) MCLOUGHLIN, GERARD P. MCMAHON, M. SUZANNE MCSHERRY, SEAN R. MEADEN, CHARLES E. MEANY, JOSEPH MERCER IV, S. HAL MERRIWETHER III, KEITH M. MEUKLE, JOHN MEYER, STANLEY MARVIN MILANO, JOSEPH MILBERG WEISS BERSHAD HYNES & LERACH MILLER, ERNEST J. MISCHEL, FELICE F. MOERDLER, CHARLES G. MOGIL, BERNARD M. MOGIL, MARC BERNARD (Judge) MONAGHAN, THOMAS C. MOORE, TEDDY I. MORELL, PHILIP MARK MORGENSTERN, MARK J. MULHOLLAND, HOWARD FRANCIS MULLAN, LAWRENCE J. MULROY, J. KEVIN (Judge, Onondaga County) MURASKIN, DAVID MURPHY JR, FRANCIS T. (Justice) MURPHY, SEAN CAMPBELL MUSKOPF, FREDERICK H. (Justice, Stafford Town Court) MUSZYNSKI, KENNETH JOHN MYERS, LEO O. MYSAK, CHARLES J. NAGODA, KEVIN W. NAPOLITANO, JOHN J. NATALE JR, ANDREW J. NERBOSO, ROBERT W. NEUREN, MATTHEW NEWBOULD, KENNETH H. NEUFELD, GERALD J. NITTI, WILLIAM JOSEPH NOLAN, WILLIAM MICHAEL F. NURSE, ELOISE M. NWAKA, ANTHONY CHUKS O'BRIEN, JAMES M. O'BRIEN, WILLIAM F. (Justice Supreme Court, Madison County) O'GRADY, JOHN JOSEPH D'ONOFRIO JR, FRANK T. ORBON, STEVEN MICHAEL OSHATZ, MICHAEL P. OSREDKAR, PETER J. OZER, MARTIN PANTOJA, RAFAEL PAPE JR, ROBERT J. PARIS, ANTHONY J. (Judge Family Court, Onondaga County) PARKER JR, BARRINGTON (Federal Judge) PATTERSON, GARY W. PAYNE, DANIEL G. PEARL, DAVID PEIFFER, GARY D. PEREZ-OLIVO, CARLOS PERLMAN, DAVID H. PERLMUTTER, HERMENA PERMUTTER, HERMENA PHILLIPS, STEPHEN A. PIEMONTE, SALVATORE J. PIEPES, ERIC JAY PIMSLER, MASON BLAKE PIRRO JR, ALBERT J. POKEL, HAROLD J. POLITO, WILLIAM (Judge, Rochester) POLLACK, JOSEPH PONZINI, ROBERT J. PORGES, ROBERT POSTEL, IRA POWELL JR, CHARLES MICHAEL POWER, JOHN M. PREVITO, MICHAEL L. PROSPERI, ARNOLD PAUL PROUNIS, THEODORE O. PULLEY, ARTHUR L. RAAB, IRA J. (Justice) RABINOWITZ, CARLA PHILLIPPA RACE, ROBERT R. RAGUSA, SEBASTIAN RAMICH, THOMAS E. (Judge) RATHJEN, STEPHEN PAUL RAY, HERBERT B. (Justice Family Court, Broome County) REAVES, JAMES ANDREW RECANT, DONNA G. (Judge Manhattan Criminal Court) RECKDENWALD, EDWARD WALKER REHBOCK, RICHARD ALEXANDER REICH, PERRY S. REIS, AGOSTINHO DIAS REMCHUCK, MARY (Justice Steuben County Court) RENNIE, MARK R. RESTAINO, ROBERT (Judge) RICHARD, MALCOLM RICHARDS, JAMES W. RING, JORDON L. RINGWOOD, JOSEPH FRANCIS RIVERA, SHELLEY ANN RIVERA-ARVELO, JESUS M. ROBERTS, DANIEL JACK ROBERTS, DAVID HOWARD ROCCA, GLENN M. RODRIGUEZ, GEORGE RODWIN, RICHARD ROHRBERG, LOUIS M. ROLLE, ALLEN C. ROMANO, BENEDICT ROMANO, RALPH T. (HAVERSTRAW, ROCKLAND COUNTY) RONSON, JOSEPH ROOSA, DAVID C. ROSE, MICHAEL GARY ROSEN, WILLIAM E. ROSENBLATT, MICHAEL J. ROSOFF, MICHAEL E. ROSS, KENNETH SCOTT ROSS, NANCY CAMPBELL ROSS, SANFORD R. ROTHENBERG, STUART G. ROTHSTEIN, KENNETH G. ROTMAN, SCOTT RANDALL ROWE JR, JOSEPH RAYMOND RUDEN, PETER L. RUDGAYZER, ALBERT RUDGAYZER & GRATT, LLP RUKEYSER, HOWARD RUSCZYK, SCOTT E. RUSSO, SALVATORE S. RUTHERFURD JR, WINTHROP RYAN III, STEPHEN D. RYBICKI, THOMAS SABGHIR, DAVID S. SAFFIR, TOBY YASSMIN SALBERG, LIBBY DOROTHY SALES, RAYMOND M. SANDS, LAWRENCE M. SANZONE, PHILIP J. SETAREH, BENJAMIN ERIC SCHAIN, HOWARD J. SCHECHTER, DAVID A. SCHECHTER, DAVID ALAN SCHECHTERMAN, LAWRENCE SCHECK, BARRY SCHICK, DAVID SCHLACTER, IRWIN D. SCHNEIDERMAN, JAN ROBIN SCHONENBERG, FREDERICK G. SCHRIEBER, PHILLIPPE S.E. SCHULMAN, STEVEN SCHUSTER, ROBERT C. SCHUTZMAN, STANLEY A. SCHWARTZ, JEFFREY ALAN SCHWARTZ, LESTER P. SCHWARTZ, MELVYN SCOLTON, BRUCE S. (Judge) SCOTT, ARTHUR R. (Judge) SEADER, PAUL A. SEAMAN, JOHN TAD SEDOR, WILLIAM J. SESSLER, SCOTT SHANDORF, JOHN THOMAS SHAPIRO, JAMES J. SHAPIRO, MARILYN (Glen Cove, NY) SHAW, JAMES H. JR. (Justice Supreme Court, Kings County) SHEEGER, DAVID SHEEHAN, THOMAS SHEIDLOWER, DONNA F. SHEPARD, SCOTT M. SHRAMEK, WILLIAM SIEGFRIED, STEPHEN D. SILBERSTEIN, ARNOLD I. SIMELS, ROBERT SIMINOVSKY, PAUL SIMURO, VALERIE THERESA SINDER, MICHAEL J. SINGER, GINO JOSH SINGER, MITCHELL LEE SIRLIN, KENNETH SISSMAN, JACK J. SMALL, 760 A.2d 612 (D.C. 2000) SMITH, FRANCIS X. SNOW, THOMAS R. SOHNS, KLAUS (Franklin, Delaware County) SOKOLOW, LLOYD B. SOLOMON, ABBOT NEIL SOLOMON, DAVID LAWRENCE SORKIN, OLGA SOTIRIOU, SETIRI S. SOVIERO JR, JOSEPH F. SPARGO, THOMAS J.(Justice) SPENCER, ROBERT W. SPILKY, ROBERT M. SPYROPOULOS, DIONYSIOS SPYROS STANCH, LINDA J. STEIN, FREDERICK HILL STEWART, LYNNE F. STIGGINS, LAURA (Dansville Town Justice) STRUPP, ANDREW D. SUSSMAN, MICHAEL H. SZEGDA, MICHAEL A. TAGGART, LEON F. (Justice Bath Town Court) TAMSEN, TIMOTHY C. (Judge) TANNENBAUM, RICHARD DANIEL TAUB, SHERMAN TAUSCHER, JOHN R. (Justice) TAYLOR, DAVID K. TAMSEN, TIMOTHY C. (Justice) TERESI, JOSEPH C. (Supreme Court Justice) TESSEYMAN JR, FRANCIS W. THWAITS, RAMONA (Jay Town Justice) TIDWELL III, DREW VIRGIL TIERNEY, JAMES P. TIMILTY, CATHERINE ELIZABETH TOMEI, JEFFREY E. TORRACA, JOSEPH (Judge) TUCKER, MARY CATHERINE TUOHEY, SEAMUS MICHAEL TURTLETAUB, SHELDON J. TYLE, ROBERT M. UPLINGER, KAREN (Judge) VALCICH, NOREEN (Judge) VASSAR, JOHN C. VESKI, ERIK VIRAG, ALLEN VIRAG, MARK VITELLI, PETER L. VIVAS, DOROTHY S. VOURDERIS, DENNIS WACHTLER, SOL WAGSHUL, YITZCHOK DAVID WALKER, SHELDON IRWIN WALLMAN, JAY A. WARKOW, PAUL J. WASHINGTON, ROSEANNA H. (Judge) WATTS, PATRICK WECHSLER, ALAN LEWIS WECHSLER, LAWRENCE WEG AND MYERS WEIL, RICHARD B. WEINSTEN, JEFFREY J. WEISS, DAVID M. WEISS, MELVYN WEISS, MICHAEL S. WEISSMAN, MATTHEW WELT, HENRY WERNER, JEFFREY (Judge) WERTIS, RICHARD L. WERTIS, RICHARD LAWRENCE WHEATLEY, KEVIN P. WHEELER, DELORES LORI WHITE, WAYNE J. WINSOR, MARTIN P. WISEHART, ARTHUR McKEE WISS, SCOTT WOHL, EDWARD H. WOJCIK, WALTER S. WOLF, CYRUS WOLFGANG, PENNY M. (Justice) WOLFGANG, TERRY JACQUELINE WOLMER, ROBERT S. WOODARD, JESSE LINCOLN WRIGHT, KRISTIN COLLEEN WRIGHT, RONALD C. (Town Justice) WYNNE, JOHN H. YADOW, EUGENE YAKER, MARVIN DONALD YANUCK, CAROLYN CANE YAO, RICHARD YEAGER, MARTHA V. YOUNG, KEVIN G. (Judge, Syracuse City Court) ZANARDI, DAVID GEORGE ZANKOWSKI, JOHN B. ZARKIN, FREDERIC ZARRO JR, FRANCIS A. ZUKOWSKI, H. MICHAEL (NEW YORK, NY)

If you have any misconduct information about the above persons, or on other attorneys, law firms, or judges, please contact Citizens
Copyright© 1998-2011 by Citizens for Legal Responsibility®.
                        All rights reserved.

     email: clr@clr.org

     Return to New York Home Page

     Return to Other States Page

     Return to Home Page

Created July 29, 1998

This page was last updated June 15, 2011